Desítky porad a cest na sportoviště, stovky stisků rukou, tisíce vět. To byl v průběhu uplynulého týdne každodenní rituál prezidenta organizačního výboru Romana Kumpošta. Navzdory narůstající únavě však neustále pečlivě sledoval činnost svého pořadatelského týmu a vnímal reakce účastníků i veřejnosti.

Blog Image

Přátelé, kamarádi, tyhle řádky budou pod tíhou dojetí a mých křišťálových slz schnout hodně dlouho, ale musím se do toho pustit. I ty nejkrásnější příběhy a události jednou končí, zaznělo při loučení s téměř celou Evropou v nabité Tipsport areně….i když je to tak, věřím, si z celé evropské olympiády odneseme všichni super zážitky!

Zeptali jsme se účastníků EYOWF 2011, na co budou po tomto týdnu nejvíce vzpomínat.

Blog Image

Poslední den závodů evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji zakončovaly týmové soutěže běžeckých a biatlonových smíšených štafet a paralelní obří slalom družstev alpských sjezdařů. Biatlonistka Laura Dahlmeierová z Německa získala v tomto týdnu třetí zlato a stala se nejúspěšnější účastnicí festivalu. Závěrečnou soutěží dnes bylo finále hokejového turnaje, vítězem se stalo Rusko, které zdolalo v prodloužení Finsko 2:1.

Blog Image

Poslední soutěž 10. EYOWF 2011 – hokejový turnaj – vyhráli mladí Rusové. Ve finále, které v liberecké Tipsport areně slavnostním bully zahájil prezident organizačního výboru Roman Kumpošt, zvítězili po velmi dramatickém a vyrovnaném boji nad Finskem 2:1 v prodloužení. Zlatý ruský gól vstřelil v 64. minutě po své skvělé individuální akci Vjačeslav Osnovin.